Partnerzy firmy:

ferrum

skaap

bobrek

ThyssenKrupp1

huta częstochowa

logo1napis

logo2

logo4

Gazy techniczne

Nasza firma zajmuje się napełnianiem i sprzedażą gazów technicznych. Klientom zapewniamy duży wybór i przede wszystkim korzystne ceny. W naszej ofercie dysponujemy butlami o różnych wielkościach, z następującymi rodzajami gazu:

■ tlen
■ mieszanki gazowe
■ acetylen
■ propan-butan
■ propan
■ dwutlenek węgla CO 2
■ argon

Warto dodać, że wśród oferowanych produktów, dostępne są gazy przemysłowe w różnych stanach skupienia, a także o kilku stopniach czystości. Co więcej, dbamy o bezpieczne przechowywanie butli w naszej siedzibie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu w celu złożenia zamówienia i omówienia szczegółów. Jednocześnie informujemy, że Istnieje możliwość wymiany własnych butli bez dodatkowych opłat.

Zastosowania gazów technicznych

Dostarczane przez nas gazy techniczne mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko w procesach hutniczych i spawalniczych , lecz w całkowicie różnych branżach. Dla przykładu acetylen jest wykorzystywany do wytwarzania nowych produktów, takich jak tworzywa sztuczne czy rozpuszczalniki, ale służy również do syntezy różnych substancji w przemyśle chemicznym. Najczęściej jest on jednak stosowany przy cięciu różnych metali, rur stalowych i podobnych materiałów. Podobna sytuacja występuje w przypadku innych gazów. Argon, oprócz spawania, przydaje się m.in. do produkcji żarówek, natomiast tlen może służyć do celów leczniczych i ratowniczych.

Niektóre gazy techniczne wyróżniają się całkiem innym zastosowaniem. Dwutlenek węgla przydaje się w chłodnictwie do utrzymywania niskich temperatur, jak również w przemyśle spożywczym (przy produkcji napojów gazowanych). Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o możliwościach w zastosowaniu gazów technicznych, to prosimy o kontakt lub śledzenie na bieżąco naszego bloga.