Rura przepustowa a przewodowa

Rury to elementy o okrągłych profilach, których używa się jako elementów przewodowych, konstrukcyjnych, czy wiertniczych. W pracach budowlanych i przemyśle szczególnie popularne są rury przepustowe oraz przewodowe. Czym się charakteryzują i do jakich celów służą?

Rury przepustowe

Rur przepustowych ze względu na znakomitą szczelność używa się – zgodnie z nazwą – jako przepustów na skrzyżowaniach rurociągów wraz z innymi elementami uzbrojenia w terenie, np. w przejściach pod drogami lub liniami kolejowymi. Aby sprawdzały się przy tego typu budowach, muszą być wykonane z bardzo solidnych materiałów, a także muszą posiadać wysokiej jakości uszczelnienia, które dodatkowo zabezpieczą instalację. Rury przepustowe powinny być m.in. odporne na korodowanie, agresywne substancje mogące występować w gruncie, a także na chemikalia. Nie można zapomnieć również o odporności na niskie temperatury w okresie zimowym, które mogłyby naruszyć ich strukturę.

Rury przewodowe

Rury przewodowe używane są przy budowie rurociągów i służą do transportowania różnego rodzaju płynów, np. paliw płynnych lub wody. Służą również do transportu dalekosiężnego (zazwyczaj gazu i ropy), przy czym te ostatnie mają do spełniania szczególnie ostre kryteria. Muszą być m.in. odporne na działanie wysokiego ciśnienia, mają posiadać duże średnice, a także powinny nadawać się do spawania. Osobną grupą są konstrukcyjne rury przewodowe, których produkcją zajmujemy się również w naszej firmie. Są to stalowe elementy o okrągłych profilach i używa się ich m.in. jako elementów wchodzących w skład konstrukcji nośnych fasad lub dachów. Dzięki ich estetycznemu wyglądowi, bardzo często wykorzystywane są również jako części dekoracyjne w nowoczesnej architekturze. Rury konstrukcyjne mogą mieć szwy, wówczas można produkować je w dużych średnicach, a także mogą być ich pozbawione i wtedy są na tyle wytrzymałe, że używa się ich np. przy budowaniu instalacji.

Różne rodzaje rur są absolutnie niezbędne praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu. Jeśli są Państwo zainteresowani takimi produktami, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Galeria
rury
Certyfikaty
IMG-0009 t
Szybki kontakt
Prezes:
Tomasz Bąk
+48 501 31 29 62
E-mail: stalmat@poczta.fm